FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jak to możliwe, że w składzie danego produktu nie ma wymienionego cukru, a w tabeli wartości odżywczych cukier już jest? Czy to błąd na etykiecie? Nic podobnego, co cukier cukrowi nierówny. Zatem jeżeli na etykiecie znajdziesz oznaczenie „zawiera naturalnie występujące cukry” wiedz, że to produkt, który ma składniki, które same w sobie cukier zawierają. Tak mają np. owoce, mleko czy zboża, w których występuje całkiem sporo tzw. cukrów prostych. Choćby dlatego w naszych produktach nie znajdziesz cukru dodanego „z cukierniczki”. Bo skoro cukier w sposób naturalny występuje wszędzie, nawet w ziemniakach (!), to lepiej dla zdrowia będzie, jak w Sweet Mill’e nie będą go zawierać.

Sól jest bardzo skutecznym, a przy tym najtańszym środkiem konserwującym, który można zastosować w żywności. Jest też czynnikiem smakotwórczym, dodawanym nie tylko do produktów wytrwanych, ale i słodkich. M.in. z tych powodów sól znajduje się niemalże we wszystkich produktach dostępnych na rynku. Tymczasem nadmierne spożycie soli – a Polacy przekraczają dzienne normy przynajmniej 2-3-krotnie – może prowadzić udarów mózgu, osteoporozy i nadciśnienia tętniczego – nawet u dzieci! Dlatego, tam gdzie to możliwe, powinniśmy rezygnować z soli i dlatego w Sweet Mill’owych produktach nie znajdziesz tego składnika.

Szacuje się, że 50% wszystkich produktów znajdujących się w sklepach zawiera olej palmowy. Można go znaleźć dosłownie wszędzie – w jedzeniu, kosmetykach, środkach czystości, a nawet paliwie. Jest chętnie wykorzystywany przez producentów, bo jest tani, bezwonny i dobrze konserwuje produkty. Dlaczego więc nie znajdziesz go w Sweet Mill’ach? Ponieważ uprawa oleju palmowego odbywa się kosztem różnorodności biologicznej i ekosystemów lasów deszczowych. Szacuje się, że na potrzeby jego produkcji co minutę wycina się lasy o powierzchni 27 boisk piłkarskich! Z tego powodu w ciągu ostatnich 20 lat zniszczono 90% siedlisk orangutanów, będących dziś zagrożonym gatunkiem. Nie chcemy i nie możemy przykładać ręki do tego procederu!

W Sweet Mill’owej rodzinie znajdziesz trzy marki produktów, które podzieliliśmy ze względu na różną formę ich „słodzenia”. Zdecydowanie najzdrowsza jest linia produktów Nakręconych, które dla uzyskania słodkości zawierają niskokaloryczny, uznany przez WHO za w pełni bezpieczny substytut cukru. Nakręcone cechuje subtelny, chłodnawy posmak na języku. Alternatywą jest linia AlleDobre!, którą „posłodziliśmy” średniokalorycznym substytutem cukru. AlleDobre! zasmakują tym, którzy lubią przekąski zdrowe, ale pozostawiające aksamitnie słodki posmak na języku. Trzecią linią produktową są SłoodkoDoobre!, którą dedykujemy tym, którzy nie chcą rezygnować z cukru „z cukierniczki”.

W Sweet Mill’ach nie znajdziesz żadnych barwników i konserwantów. Chcemy, aby było maksymalnie słodko, ale też zdrowo i naturalnie. Dlatego składnikiem emulgującym w naszych produktach jest niemodyfikowana genetycznie lecytyna sojowa, a wszystkie aromaty, które nadają im doskonale pyszny, charakterystyczny smak i zapach posiadają etykietę: naturalne.

Nasze Nakręcone oraz AlleDobre! produkty nie posiadają żadnych składników uznawanych za szkodliwe i niezdrowe. Nie znajdziesz tu dodanego cukru, dlatego nie przyczyniają się do powstawania próchnicy czy nie powodują ryzyka cukrzycy. Nie ma oleju palmowego, barwników, konserwantów, są za to witaminy i minerały, które w połączeniu z pysznym smakiem czynią je doskonałą i dobrą przekąską także dla dzieci.

Jeżeli jesteś diabetykiem to możesz sięgać po produkty bez dodanego cukru. Sweet Mill’e bez cukru „z cukierniczki” to linia Nakręcone oraz AlleDobre!.

Dla Twojej wygody Sweet Mill’owe produkty pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego oznaczyliśmy znanym i uznanym w środowisku, żółto-zielonym logiem V-Label.

  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło